Każdy właściciel Iphona prędzej czy później zaczyna myśleć o dokupieniu do niego jakiś akcesoriów. Mogą mu się na przykład przydać nowe słuchawki, etui, czy kabel do ładowania, możliwości w przypadku tej marki jest naprawdę dużo. Często jednak pojawia się spory dylemat, czy wybierać produkty oryginalne, ale niestety niejednokrotnie sporo kosztujące, czy zakupić jeden z wielu zamienników. Warto zatem poznać zalety i wady obu rozwiązań, i wiedzieć, kiedy można się skusić na tańsze rozwiązanie, a kiedy jednak lepiej postawić na akcesoria od Apple.

Pewny oryginał

To co wyróżnia oryginalne akcesoria do Iphonów, to idealne dopasowanie do tych modeli smartfonów, wysoka jakość wykonania i niezawodność. Apple, podobnie jak w przypadku swoich urządzeń, również przy akcesoriach stawia na innowacyjność i unikalne rozwiązania technologiczne. Przede wszystkim są one dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, a ponadto charakteryzują się dobrymi materiałami, solidnością i eleganckim wyglądem. Duże znaczenie ma też kwestia bezpieczeństwa. Stosowanie oryginalnych akcesoriów, w szczególności ładowarek i kabli sprawia, że nie istnieje ryzyko uszkodzenia telefonu, co może mieć miejsce przy zamiennikach. Niestety dla wielu użytkowników poważną przeszkodą przy zakupie oryginalnych akcesoriów są ich ceny, które w przypadku Apple nie należą do najniższych.

A może jednak zamiennik?

Zamienniki kuszą przede wszystkim atrakcyjnymi cenami, niekiedy wielokrotnie niższymi, niż oryginalne akcesoria Apple. Tych najtańszych należy się jednak wystrzegać, gdyż ich używanie może się nawet skończyć uszkodzeniem urządzenia. Takie produkty wykonane są z kiepskich materiałów, mają znacznie gorszą jakość i parametry, przeważnie też kiepsko działają. Wśród zamienników można także trafić na produkty wartościowe, które można bez obaw użytkować z posiadanym Iphonem. Apple już dawno temu uruchomiło proces certyfikacji akcesoriów wykonywanych przez niezależnych producentów, co gwarantuje ich wysoką jakość i zgodność z normami bezpieczeństwa, a jednocześnie bardziej przystępne ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *