Blog

Blog
Akcesoria do Iphone – oryginał czy nie?

Akcesoria do Iphone – oryginał czy nie?

Iphone

Każdy właściciel Iphona prędzej czy później zaczyna myśleć o dokupieniu do niego jakiś akcesoriów. Mogą mu się na przykład przydać nowe słuchawki, etui, czy kabel do ładowania, możliwości w przypadku tej marki jest naprawdę dużo. Często jednak pojawia się spory dylemat, czy wybierać produkty oryginalne, ale niestety niejednokrotnie sporo kosztujące, czy zakupić jeden z wielu zamienników. Warto zatem poznać zalety i wady obu rozwiązań, i wiedzieć, kiedy można się skusić na tańsze rozwiązanie, a kiedy jednak lepiej postawić na akcesoria od Apple.

Czytaj więcej…

Co zrobić, gdy zalejesz swojego iPhona?

Co zrobić, gdy zalejesz swojego iPhona?

Iphone

Smartfony nie przepadają specjalnie za wodą, dotyczy to także większości modeli z rodziny Apple. Być może niewielkie zmoczenie im nie zaszkodzi, ale już kąpiel w basenie czy jeziorze może spowodować poważne uszkodzenia. Przy takim zalaniu zawsze trzeba się liczyć z tym, że sprzętu może się nie udać uratować, jednak postępując w odpowiedni sposób można zminimalizować uszkodzenia i zwiększyć szansę na udaną naprawę.

Czytaj więcej…

HomePod – bezprzewodowy głośnik od Apple

HomePod – bezprzewodowy głośnik od Apple

Akcesoria Apple

9 lutego 2018 roku to kolejna ważna data dla wszystkich miłośników sprzętu sygnowanego nadgryzionym jabłkiem. Wtedy właśnie miała oficjalna premiera pierwszego inteligentnego głośnika Apple, nazwanego przez producenta HomePodem. Na początku urządzenie zadebiutowało w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, w kolejnych krajach zacznie być systematycznie udostępnianie w sprzedaży. HomePod ma już na rynku sporą konkurencję, między innymi Google Home Speaker oraz Amazon Echo, jednak zdaniem przedstawicieli Apple powinien zdeklasować swoich rywali, szczególnie jeśli chodzi o jakość dźwięku. Jego cena została ustalona na 349 dolarów, co jak na możliwości nie wydaje się zbyt wygórowana.

Czytaj więcej…

Tryb DFU – czym jest i w jaki sposób go uruchomić?

Tryb DFU – czym jest i w jaki sposób go uruchomić?

Konfiguracja

Właścicielom smatfonów zdarzają się czasami sytuacje, gdy ich sprzęt przestaje reagować na jakiekolwiek klawisze. Pierwszą myślą jest wyrzucenie takiego urządzenia i kupno nowego, jednak istnieje możliwość przywrócenia go do życia. W przypadku Iphone’a można skorzystać z trybu DFU, który umożliwia pełną aktualizację systemu operacyjnego. Sama procedura przywracania oprogramowania nie jest bardzo skomplikowana, jednak wymaga pewnej dokładności przy wykonywaniu kolejnych działań. Trzeba też pamiętać o tym, że wszystkie dane zapisane w telefonie zostaną utracone, jeśli więc będzie możliwość, to warto zrobić ich kopię. Kolejne kroki uruchamiania trybu DFU są następujące:

Czytaj więcej…